Mustakari

90820, Mustakari, Kiviniemi, Oulu
69 000 €
30 m²
Kohteen tyyppi
Mökki tai huvila
Rakennusvuosi
2002
Seuraava näyttö
Ei tiedossa
Tontti
Oma
Tätä asuntoa myy Janne Palviainen
Marjo Juujärvi LKV Oy
Asuntoesittely
Tässä on tilaisuutesi hankkia oma lomaparatiisi saaresta aivan Oulun edustalta! Mustakarin saaressa ei ole muita tontteja kuin tässä tarjolla olevat kaksi vierekkäistä, joten oma rauha on olemassa. Merimaisemat ovat mahdollisia joka suuntaan ja omasta saunasta voi pulahtaa suoraan mereen uimaan. Ranta on turvallisen matala myös suvun pienimmille. Tämä useammasta viehättävästä rakennuksesta koostuva kokonaisuus tarjoaa täydellisen pakopaikan arjen kiireistä ympäri vuoden. Uusin rakennuksista on vuonna 2002 valmistunut höylähirsimökki ja vanhemmat rakennukset ovat eri vuosikymmeniltä viime vuosisadan puolelta. Tässä yhdessä myytävien kahden kiinteistön kokonaispinta-ala on yhteensä 8030 m2. Rakennusoikeutta molemmilla kiinteistöillä on kaavan mukaan erikseen 120 m2, joten laajennusvaraa on. Tämä täysin kalustettu mökkikokonaisuus on valmis vastaanottamaan vaikka heti uudet luonnonläheisyyttä ja rauhallista ympäristöä arvostavat omistajansa. Tartu tilaisuuteen ja muokkaa tästä paikasta mieleisesi tai pidä nykyisellään! Lisätiedot ja myynti: Janne Palviainen kiinteistönvälittäjä, LKV, p 050 3866 668
Perustiedot
Sijainti
Mustakari, 90820, Mustakari, Kiviniemi, Oulu
Asuinpinta-ala
30 m²
Kokonaispinta-ala
40 m²
Pinta-alan peruste
Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu ja todellinen pinta-ala voi olla suurempi tai pienempi, kuin ilmoitettu
Kohteen tyyppi
Mökki tai huvila
Rakennusvuosi
2002
Käyttöönottovuosi
2000
Kohde myydään vuokrattuna
Ei
Vapautuminen
Heti
Hinta ja kustannukset
Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
69 000 €
Kiinteistövero (€/vuosi)
456,28 €
Sähköliittymä siirtyy
Ei
Neliöhinta
2 300 € / m²
Tilat ja materiaalit
Keittiön lattiat
Lauta
Keittiön seinät
Puu
Keittiön varusteet
kaasujääkaappi
Liesi
Kaasuliesi
WC Lukumäärä
1
Erillinen WC
puucee
Olohuoneen seinät
Puu
Olohuoneen lattiat
Lauta
Kohteen säilytystilat
Ullakko ja liiteri
Sauna
Kyllä
Kiuas
Puukiuas
Takka
kaminoita
Lisätiedot
Parveke
On parveke
Terassi
Kyllä
Ranta
Oma ranta
Hissi
Ei
Vesistön nimi
Pohjanlahti
Kohde on saaressa
Kyllä
Muuta kauppaan kuuluvaa
Polttopuut kuuluvat kauppaan
Taloyhtiö ja kiinteistö
Tontin pinta-ala
8 030 m²
Tontin omistus
Oma
Tontin tyyppi
Rantatontti
Tontin myyntityyppi
Koko tontti
Tontin tiedot
Tässä yhdellä kertaa myydään kaksi kiinteistöä, joiden yhteenlaskettu pinta-ala on 8030 m2. Molemmille kiinteistöille saa rakentaa voimassa olevan yleiskaavan mukaisesti 120 m2 / kiinteistö.
Lisätiedot rakennusmateriaaleista
Uudempi mökki on Kontio -höylähirsimökki.
Rakennusmateriaali
Puu
Lämmitysjärjestelmä
Puu
Ilmanvaihto
Painovoimainen ilmanvaihto
Vesijohto
Ei juoksevaa vettä
Viemäröinti
Ei viemäröintiä
Kattotyyppi
Harjakatto
Katemateriaali
Huopa
Rakennusoikeus
240
Lisätietoa rakennusoikeudesta
Yhdelle rakennuspaikalle saa rakentaa loma-asunnon ja kolme muuta rakennusta. Rakennusten yhteenlaskettu kerrosala saa olla enintään 120 k-m2, josta josta loma-asunto enintään 80 k-m2. Uudisrakennus on sijoitettava rakennuspaikalle siten, että rakennuksen vesivahingolle alttiit rakennusosat tulevat vähintään korkeustasolle +2.30 metriä (N60). Rakennuksen suurin sallittu sokkelikorkeus on 50 cm ja mahdollisen pengerryksen suurin sallittu korkeus on 50 cm.
Kohteesta on energiatodistus
Kohteella ei energiatodistuslain nojalla tarvitse olla energiatodistusta
Tie perille
Ei
Kaavatilanne
Yleiskaava
Kaavoitustiedot
Voimassa oleva yleiskaava: Haukiputaan merenrannikon ja meren saarten rantay­leiskaava.
Asbestikartoitus
Ei
Lisätietoa asbestikartoituksesta
Toisen kiinteistön rakennukset ovat 1950 ja 1970 -luvuilta.
Muut rakennukset
Liiteri ja grillikota sauna.