Pihakatu 4 A

99830, Saariselkä, Inari
2h+k+ph+s+terassi+var
187 000 € (4 155,56 € / m²)
45 m²
Kohteen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2025
Seuraava näyttö
Ei tiedossa
Yhtiövastike
220,50 € / kk
Tontti
Vuokra
Tätä asuntoa myy Joona Aitto-oja, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiLAT
Kiinteistönvälitys Keidas Lkv Oy
Asuntoesittely
Tyylikäs juuri valmistunut hirsirakenteinen rivitalon päätykaksio Saariselällä. Sijainti on mitä mainioin lähellä Saariselän keskustan palveluita, mutta silti erittäin rauhallisella paikalla. K-market kuukkeliin, ravintoloihin ja muihin palveluihin matkaa noin kilometrin verran. Luonnonläheinen tontti ja pihapiiri. Etupiha ja kulkualueet on soraistettu, pihamaat ovat kuntalla, sekä luonnontilaista metsikköä. Asunto on ihanteellinen niin vakituiseen asumiseen, kuin leppoisiin lomapäiviin Saariselällä. Asunto on valmistunut Joulukuussa 2025 ja käyttöönottokatselmus suoritettuna. kaikki on siis valmiina odottamassa uutta omistajaansa. Asunnon lattiamateriaalina on kestävä laminaatti ja seinät yhdistävät maalin ja hirsipinnan tuoden luonnonläheisen tunnelman sisustukseen. Keittiö on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla ja keittiösaarekkeella, mikä tekee ruoanlaitosta nautinnollista. Makuuhuoneessa yhdistyvät niin ikään tyylikkäät pintamateriaalit ja hirsiseinät, luoden rauhallisen lepohetken. Asunnossa oma sauna, jossa voit rentoutua pitkän ulkoilupäivän jälkeen. Saunan yhteydessä on myös modernisti varusteltu kylpyhuone tyylikkäillä yksityiskohdilla. Lisäksi asunnossa on katettu terassi, joka tarjoaa mahdollisuuden nauttia Lapin ainutlaatuisesta luonnosta ja rauhasta. Terassiin on mahdollista laittaa lasitukset halutessasi. As Oy Inarin Pihakatu tarjoaa upean mahdollisuuden nauttia Lapin taianomaisesta tunnelmasta modernissa ja huolella suunnitellussa asunnossa. Jokaiselle huoneistolle kuuluu oma pistokkeellinen ulkoautopaikka. Lisäksi asunnolla on oma ulkovarasto, jossa säilytät kätevästi esimerkiksi ulkoiluvälineet. Lämmitysjärjestelmän maalämpö ja jakotapana vesikiertoinen lattialämmitys. Olisiko tässä juuri sinun unelmiesi koti tai loma-asunto? Kohde soveltuu myös hyvin vuokrakäyttöön sijoittajalle tarjoten asiallisen vuokratuoton. Ole rohkeasti yhteydessä ja kysy lisää tietoja! Joona Aitto-oja p. 0409652260 Tavoitat minut myös sähköpostilla [email protected]
Pohjakuva
Perustiedot
Sijainti
Pihakatu 4 A, 99830, Saariselkä, Inari
Omistusmuoto
Omistusasunto
Huoneluku
2
Asuinpinta-ala
45 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alan peruste
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Kohteen tyyppi
Rivitalo
Kerros
1 / 1
Rakennusvuosi
2025
Käyttöönottovuosi
2025
Kohde myydään vuokrattuna
Ei
Vapautuminen
Heti
Lisätietoja vapautumisesta
Kohde on uusi ja valmistunut 12/2025, sekä käyttöönottotarkastettu. Huoneisto on tyhjillään ja vapautuu nopeasti.
Hinta ja kustannukset
Velaton hinta
187 000 €
Myyntihinta
187 000 €
Velkaosuus
0 €
Yhtiövastike
Hoitovastike 220,50 € / kk (4,90 € / m²), Yhtiövastike yhteensä 220,50 € / kk
Neliöhinta
4 155,56 € / m²
Lisätietoja maksusta
Hoitovastikkeen määrä voi muuttua myöhemmin, kun taloyhtiön hallinnanluovutus on pidetty ja taloyhtiön hallitus muodostettu.
Kotivakuutus
Tilat ja materiaalit
Keittiön lattiat
Laminaatti
Keittiön seinät
Hirsi ja maali
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, liesituuletin, astianpesukone, ja keittiösaareke
Liesi
Keraaminen liesi
Kylpyhuoneen seinät
Kaakeli
Kylpyhuoneen lattiat
Laatta
Kylpyhuoneen varusteet
WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesuallas, allaskaappi, ja peili
Makuuhuoneiden seinät
Maali ja hirsi
Makuuhuoneiden lattiat
Laminaatti
Olohuoneen seinät
Maali ja hirsi
Olohuoneen lattiat
Laminaatti
Säilytystilojen kuvaus
Jokaiselle huoneistolla oma ulkovarasto.
Kohteen säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Sauna
Kyllä
Kiuas
Sähkökiuas
Lisätiedot
Asunnon kunto
Uusi
Terassi
Kyllä
Lisätietoja terassista
Katettu takaterassi.
Piha
Etupiha ja kulkuväylät soraistettu. Takapihat kunttaa ja metsikköä.
Hissi
Ei
Lisätietoa seinien pintamateriaaleista
Hirsikehikko lamellihirrestä. Kaksinkertaiset puurunkoiset huoneistojen väliset seinät. Väliseinät kipsilevyillä + maali.
Lisätietoa lattioiden pintamateriaaleista
Lattia materiaalina laminaatti, eteiset ja märkätilat laatta-lattialla.
Lisätietoa katon pintamateriaaleista
Sisäkattomateriaalina mdf-paneeli.
Taloyhtiö ja kiinteistö
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Inarin Pihakatu
Tontin pinta-ala
1 959 m²
Tontin omistus
Vuokra
Maanvuokraaja
Inarin Kunta.
Tontin tiedot
Tontti on Inarin kunnan omistama vuokratontti. Tontin hallintaoikeus jaettu hallinnanjakosopimuksella As Oy Inarin Pihakadun ja As Oy Inarin Piharinteen kesken. As Oy Inarin Pihakadun osuus tontin vuosivuokrasta 5502€/v.
Tontin vuosivuokra
5 502 €
Rakennusmateriaali
Puu ja hirsi
Lämmitysjärjestelmä
Maalämpö
Ilmanvaihto
koneellinen
Vesijohto
kunnallinen
Viemäröinti
kunnallinen
Kattotyyppi
Harjakatto
Katemateriaali
Huopa
Lisätietoja kiinteistönhoidosta
Huoltoyhtiö
Taloyhtiössä on
Ulkovarasto
Lunastusoikeus yhtiöllä
Ei
Lunastusoikeus osakkaille
Ei
Kohteesta on energiatodistus
Kyllä
Energialuokka
B2018
Energiatodistuksen voimassaolo
6.5.2035
Huoneistoon kuuluu yhtiöjärjestyksen mukaan autopaikka
Pistokkeellinen pihapaikka
Taloyhtiön autopaikat
Jokaiselle huoneistolla oma pistokkeellinen ulkoautopaikka.
Sähköpistokepaikkoja
5 kpl
Piha-autopaikkoja
5 kpl
Taloyhtiöllä sauna
Ei
Kaavatilanne
Asemakaava
Lisätiedot kaavoituksesta
Asemakaava. AR rivitalojen ja muiden kytkettyjen asuinrakennusten korttelialue.