Sarvvikinrinne 9 D

02390, Sarvvik, Kirkkonummi
4-5H+K+S+VAR.
695 000 € (5 791,67 € / m²)
120 m²
Kohteen tyyppi
Erillistalo
Rakennusvuosi
2016
Seuraava näyttö
Ei tiedossa
Yhtiövastike
180 € / kk
Tontti
Oma
Tätä asuntoa myy Pekka Vass, Yrittäjä, kiinteistönvälittäjä LKV
KOTI LKV | Helsingin KOTI LKV Oy
Asuntoesittely
UPEA VUONNA 2016 VALMISTUNUT MODERNI KIVITALO HALUTULLA SARFVIKIN ALUEELLA Tämä valoisa kivitalo sijoittuu maineikkaan Sarfvik Golfin Old Coursen viereen aurinkoiselle rinnetontille. Näkymät ovat henkeäsalpaavan hienot. Hoidettu ja vehreä golfkenttä avautuu isoista ikkunoista heti sisään astuessa. Näkymät myös Espoonlahden suuntaan, jossa merikin näkyy. LOISTAVAT TILARATKAISUT JA UPEITA YKSITYISKOHTIA Loistavat tilaratkaisut kahdessa tasossa ovat suunniteltu palvelemaan perheen arkea. Pohjaratkaisua on muokattu alkuperäisestä poistamalla väliseiniä ja näin on saatu aikaan todella tilava ja valoisa kokonaisuus. Pohja on muokattavissa, mikäli tarvitset lisää huoneita. Mahdollisuus jopa viiteen makuuhuoneeseen. Materiaaleissa ei ole säästelty ja pinnat ovat lähes uudenveroisessa kunnossa. Valkoinen keittiö on A la Carten mallistoa Mielen kodinkonein varustettuna. Yläkerta on pääosin yhtenäistä ja avaraa tilaa, huonekorkeus parhaimmillaan yli 4 metriä! Ylhäällä on kaksi makuuhuonetta, olohuone, keittiö sekä kylpyhuone/wc. Alakerta on myös pääosin isoa, yhtenäistä tilaa ja toimii tällä hetkellä upeana master bedroomina. Alakertaan on mahdollista tehdä kaksi makuuhuonetta lisää alkuperäisen pohjaratkaisun mukaisesti. Upea spa-osasto kutsuu saunomaan ja kylpemään. NYKYPÄIVÄN TALOTEKNIIKKA KAIKILLA HERKUILLA JA TURVALLINEN KIVITALO Lämmitysmuotona toimii maalämpö vesikiertoisella lattialämmityksellä. Koneellinen ilmanvaihto. Kaapelitalous ja netti tulee Elisan kuidun kautta. Kivitalo on turvallinen ratkaisu pitkäaikaiseen asumiseen, se ei pala tai ole kosteudelle yhtä altis kuin puutalo. Hoitovastike on vain 180 euroa kuukaudessa ja maalämpö pitää lämmityskustannukset alhaisina. PIHA-ALUEET Viiden asunnon yhtiössä jokainen talo huolehtii omasta piha-alueestaan, joka on määritelty erillisen karttaliitteen mukaisesti. Isot terassit molemmissa kerroksissa tarjoavat puitteet helppoon asumiseen ja pihalla oleiluun. Viimeistellyt kiveykset etupihalla ja terassi takapihalla sekä parvekkeella pihasta todella viihtyisän ja tarjoaa ripauksen luxusta arjen keskelle. Autokatos pitää talvella auton lumesta puhtaana. Lisäksi toinen pieni autopaikka talon ja katoksen välissä. Talo on As Oy muotoinen, joten varainsiirtovero on vain 1,5%. SARFVIK ALUEENA Sarfvik on viihtyisä ja kasvava asuinalue Espoonlahden vastarannalla, jossa luonto, meri ja metsä ovat läsnä. Täällä voit nauttia asioista, joita et kaupungissa tavoita mutta pääset silti alle 10 minuutissa vaikka Iso Omenan palveluihin Matinkylään tai Espoonlahteen. Metroasemalle Kivenlahteen on matkaa noin 2,5 km. Varaa oma esittelyaikasi! Esittelyt ja lisätiedot: PEKKA VASS, LKV 0400 165886 ME VÄLITÄMME ELÄMÄSI KODIT
Perustiedot
Sijainti
Sarvvikinrinne 9 D, 02390, Sarvvik, Kirkkonummi
Omistusmuoto
Omistusasunto
Huoneluku
4
Asuinpinta-ala
120 m²
Kokonaispinta-ala
120 m²
Pinta-alan peruste
Isännöitsijäntodistuksen mukainen, Yhtiöjärjestyksen mukainen
Kohteen tyyppi
Erillistalo
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
2016
Käyttöönottovuosi
2016
Kohde myydään vuokrattuna
Ei
Vapautuminen
Sopimuksen mukaan
Hinta ja kustannukset
Velaton hinta
695 000 €
Myyntihinta
695 000 €
Yhtiövastike
Hoitovastike 180 € / kk (1,50 € / m²), Yhtiövastike yhteensä 180 € / kk
Neliöhinta
5 791,67 € / m²
Kotivakuutus
Tilat ja materiaalit
Keittiön lattiat
Parketti
Keittiön seinät
Maali
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin, astianpesukone, ja keittiösaareke
Liesi
Induktioliesi
Kylpyhuone
Molemmissa kerroksissa kylpyhuone, jonka yhteydessä wc.
Kylpyhuoneen seinät
Kaakeli
Kylpyhuoneen lattiat
Laatta
Kylpyhuoneen varusteet
WC-istuin, suihku, kylpyamme, lattialämmitys, ja pesukoneliitäntä
WC Lukumäärä
2
Erillinen WC
Molemmissa kerroksissa kylpyhuone, jonka yhteydessä wc.
WC:n lattiat
Laatta
WC:n seinät
Kaakeli
Makuuhuoneet
Ylakerrassa kaksi makuuhuonetta. Alakerrassa yksi iso huone/tila joka on alkuperäisen pohjasuunnitelman mukaan ollut kaksi makuuhuonetta. Tila on siis jaettavissa helposti kahdeksi huoneeksi tarvittaessa.
Makuuhuoneiden lukumäärä
3
Olohuoneen seinät
Maali
Olohuoneen lattiat
Parketti
Säilytystilojen kuvaus
Talossa erillinen iso varastohuone, joka toimii upeana walk in vaatehuoneena.
Kohteen säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, vaatehuone ja kaapistot
Sauna
Kyllä
Kiuas
Sähkökiuas
Lisätiedot
Asunnon kunto
Hyvä
Lisätietoja kunnosta
Asunto on lähes uudenveroisessa kunnossa.
Näkymät
Upeat näkymät Sarfvik Golfin old courselle
Parveke
Ulostyönnetty parveke
Terassi
Kyllä
Piha
Oma piha-alue sekä upeat isot terassit
Taloyhtiö ja kiinteistö
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Sarfvikin Albatrossi, Kirkkonummi
Tontin pinta-ala
1 481 m²
Tontin omistus
Oma
Rakennusmateriaali
Kivi
Lämmitysjärjestelmä
Maalämpö
Ilmanvaihto
Koneellinen ilmanvaihto
Vesijohto
Kunnallisvesi
Viemäröinti
Kunnallinen viemäriverkosto
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Katemateriaali
Huopa
Lisätietoja kiinteistönhoidosta
Asukkaat
Lunastusoikeus yhtiöllä
Ei
Lunastusoikeus osakkaille
Ei
Kohteesta on energiatodistus
Kyllä
Energialuokka
B2013
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, metroasema lähellä ja sujuvat yhteydet omalla autolla
Paikallistiedot
-Sarfvik Beach Club Padel, Vesiurheilu, Terassibaari, Saunat + Saunalautat -Sarfvik Golf -Päiväkoti vieressä -Finnträsk järvi Kallioranta, iso lasten leikkipaikka, koirapuisto -Metro Kivenlahdessa -Bussi lähellä, suorat bussit Iso Omenaan ja Kirkkonummelle. Yöbussit suoraan Helsingistä. -Kirkkonummen, Kivenlahden ja Saunalahden palvelut sekä Kauppakeskus Lippulaiva Espoonlahdessa
Huoneistoon kuuluu yhtiöjärjestyksen mukaan autopaikka
Katospaikka
Autokatokset
6
Kaavatilanne
Asemakaava
Tehdyt remontit
Yhtiössä on suoritettu parvekeremontti. Korjaustarve on johtunut suunnittelu/rakennusvirheestä, jonka vuoksi vakuutusyhtiö korvasi suurimman osan kustannuksista perustajaosakkaan suorituskyvyttömyysvakuuteen/rakennusvirhevakuutukseen perustuen. Suunnittelijana toimi Teknoi Oy ja urakoitsijana RL Rakennus. Osakkailta on kerätty omavastuuosuudet ja loput kustannukset on katettu vakuutuksesta.
Tulevat remontit
Ei tiedossa olevia korjauksia. Yhtiöjärjestyksen mukaisesti jokainen osakas vastaa oman rakennuksena kunnossapidosta ja korjauksista.