Suupontie 8
81430, Kivilahti, Ilomantsi
Tupak+2h+s+pukuh.
35 000 €
65 m²
Tätä asuntoa myy Pasi Piitulainen
LKV OGZ | Välityspalkkiot Oy Joensuu

Sijainti
Asuntoesittely
Kodikas omakotitalo Kivilahdessa
Tämä viehättävä tupakeittiöllä, kahdella makuuhuoneella, saunalla ja pukuhuoneella varustettu omakotitalo soveltuu ympärivuotiseen asumiseen tai vaihtoehtoisesti vapaa-ajan asunnoksi. . Vuonna 2000 valmistunut talo on hyvässä kunnossa ja sijaitsee omalla tontilla, joka on lähes hehtaarin kokoinen.
Lämmitysjärjestelmänä toimii sähkö, Nunnauunin leivinuuni sekä Mitshubishi-ilmalämpöpumppu, mikä takaa mukavan ja energiatehokkaan asumisen ympäri vuoden. Talon rakennusmateriaalina on käytetty puuta ja katto on harjakatto, joka on päällystetty profiilipellillä.
Asuinpinta-alaa on noin 65 m², ja kuistin pinta-ala on noin 8 m². Lisäksi talon läheisyydessä on oikeus vesialueisiin, mikä tarjoaa mahdollisuuden nauttia luonnon rauhasta ja vesistöjen läheisyydestä. Pihapiiristä löytyy lisäksi iso aittarakennus, vanha navetta, pihakeittiö, kesähuone, maakellari ja ulkokäymälä.
Suupontie 8 sijaitsee Kivilahden rauhallisella alueella, jossa luonto ja ulkoilumahdollisuudet ovat lähellä. Tämä koti tarjoaa mainion mahdollisuuden nauttia Pohjois-Karjalan kauniista maisemista ja luonnon läheisyydestä.
Esittelyt ja myynti: Pasi Piitulainen 041 314 7400.
Pohjakuva

Perustiedot
- Sijainti
- Suupontie 8, 81430, Kivilahti, Ilomantsi
- Huoneluku
- 3
- Asuinpinta-ala
- 65 m²
- Kokonaispinta-ala
- 79 m²
- Pinta-alan peruste
- Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu ja todellinen pinta-ala voi olla suurempi tai pienempi, kuin ilmoitettu
- Lisätiedot pinta-alasta
- Asuinpinta-alaa n. 65 m² ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Kuistin pinta-ala n. 8 m². Rakennusala n. 79 m².
- Kohteen tyyppi
- Omakotitalo
- Kerros
- 1
- Rakennusvuosi
- 2000
- Käyttöönottovuosi
- 2000
- Kohde myydään vuokrattuna
- Ei
- Vapautuminen
- Heti
Tilat ja materiaalit
- Keittiön lattiat
- Lauta
- Keittiön varusteet
- Jääkaappi, liesituuletin, ja liesi
- Liesi
- Valurautaliesi
- Makuuhuoneiden lukumäärä
- 2
- Sauna
- Kyllä
Lisätiedot
- Asunnon kunto
- Hyvä
- Ranta
- Oikeus vesialueisiin
Taloyhtiö ja kiinteistö
- Tontin pinta-ala
- 0,9819 ha
- Tontin omistus
- Oma
- Tontin myyntityyppi
- Koko tontti
- Rakennusmateriaali
- Puu
- Lämmitysjärjestelmä
- Sähkö Puu Ilmalämpöpumppu
- Lisätietoja vesiputkesta
- Oma kaivo.
- Viemäröinti
- Saostuskaivot
- Kattotyyppi
- Harjakatto
- Katemateriaali
- Profiilipelti
- Kohteesta on energiatodistus
- Kohteella ei energiatodistuslain nojalla tarvitse olla energiatodistusta
- Tie perille
- Kyllä
- Kaavatilanne
- Kaavoittamaton
- Rakennusvaihe
- Valmis
- Muut rakennukset
- Isokokoinen aittarakennus, vanha navetta, pihakeittiö, kesähuone, maakellari ulkokäymälä