Suvantokatu 24 A
80100, Keskusta, Joensuu
4h+k+s+pukuh.
184 000 € (1 752,38 € / m²)
105 m²
Tätä asuntoa myy Pasi Piitulainen
LKV OGZ | Jokaisen Huoneistokauppa Oy *

Sijainti
Asuntoesittely
Tilava ja valoisa huoneisto Joensuun keskustassa.
Keskeisellä paikalla Joensuun keskustassa sijaitseva tilava ja hyväkuntoinen 105 m²:n asunto tarjoaa mukavaa asumista lähellä palveluita ja oppilaitoksia. Esim. Suvantokadun uusi S-Market on heti tien toisella puolella. Tämä 1970 valmistuneen taloyhtiön huoneisto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, ja siinä on kolme makuuhuonetta, olohuone, keittiö, sauna sekä pukuhuone. Asunnon parveke on etelään, mikä tuo mukavasti valoa ja lämpöä.
Asunto Oy Joensuun Suvantokatu 24 on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on tehty useita remontteja, kuten käyttövesiputkiston uusiminen, viemäreiden sukittaminen ja ikkunoiden uusiminen. Isompia remontteja ei lähivuosille olekaan sitten suunnitteilla. Taloyhtiössä on myös sauna, pesutupa ja urheiluvälinevarasto, jotka lisäävät asumismukavuutta.
Asunnossa on parkettilattia ja keittiö on varustettu nykyaikaisin laittein. Tunnelmaa luo olohuoneen takka, ja sauna tarjoaa rentouttavat löylyt. Autotallin ostomahdollisuus on myös tarjolla, mikäli tarvitset autollesi säilytystilaa.
Tämä koti sopii erinomaisesti perheelle tai tilaa arvostavalle pariskunnalle. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin Joensuun sydämessä!
Huoneisto on heti vapaa.
Esittelyt ja myynti: Pasi Piitulainen 041 314 7400.Perustiedot
- Sijainti
- Suvantokatu 24 A, 80100, Keskusta, Joensuu
- Omistusmuoto
- Omistusasunto
- Huoneluku
- 4
- Asuinpinta-ala
- 105 m²
- Kokonaispinta-ala
- 105 m²
- Pinta-alan peruste
- Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen, (Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu ja todellinen pinta-ala voi olla suurempi tai pienempi, kuin ilmoitettu)
- Kohteen tyyppi
- Kerrostalo
- Kerros
- 1 / 3
- Rakennusvuosi
- 1970
- Käyttöönottovuosi
- 1970
- Kohde myydään vuokrattuna
- Ei
- Vapautuminen
- Heti
Hinta ja kustannukset
- Velaton hinta
- 184 000 €
- Myyntihinta
- 184 000 €
- Yhtiövastike
- Hoitovastike 472,50 € / kk (4,50 € / m²), Muu vastike 1,02 € / kk, Yhtiövastike yhteensä 473,52 € / kk
- Lisätietoja vastikkeista
- KTV-vastike 1,02 € /kk.
- Vesimaksu
- 16,00 € / hlö /kk ennakko, tasaus kulutuksen mukaan
- Neliöhinta
- 1 752,38 € / m²
- Lisätietoja maksusta
- Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräistä vastiketta yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Tilat ja materiaalit
- Keittiön lattiat
- Parketti
- Keittiön varusteet
- Jääkaappi, liesi, liesituuletin, astianpesukone, ja mikroaaltouuni
- Liesi
- Valurautaliesi
- Kylpyhuoneen seinät
- Kaakeli
- Kylpyhuoneen lattiat
- Laatta
- WC Lukumäärä
- 1
- Makuuhuoneiden lukumäärä
- 3
- Makuuhuoneiden lattiat
- Parketti
- Olohuoneen lattiat
- Parketti
- Kohteen säilytystilat
- Häkkivarasto ja kellarikomero
- Sauna
- Kyllä
- Kiuas
- Sähkökiuas
- Takka
- Takka
Lisätiedot
- Asunnon kunto
- Hyvä
- Näkymät
- Huoneistossa on ikkunat kolmeen suuntaan sekä lasitettu eteläsuuntainen parveke.
- Parveke
- Lasitettu parveke
- Parvekkeen ilmansuunta
- Etelä
- Hissi
- Ei
Taloyhtiö ja kiinteistö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Joensuun Suvantokatu 24
- Isännöitsijätoimisto
- Kontu
- Isännöitsijän nimi
- Elias Leppänen
- Isännöitsijän puhelin
- 010 830 4100
- Tontin pinta-ala
- 3 177,5 m²
- Tontin omistus
- Oma
- Rakennusmateriaali
- Tiili ja betoni
- Lämmitysjärjestelmä
- Kaukolämpö
- Ilmanvaihto
- Painovoimainen ilmanvaihto
- Vesijohto
- Kunnallisvesi ja käyttövesiputkisto uusittu
- Viemäröinti
- Kunnallinen viemäriverkosto
- Kattotyyppi
- Tasakatto
- Katemateriaali
- Huopa
- Lisätietoja kiinteistönhoidosta
- Huoltoyhtiö
- Taloyhtiössä on
- Kaapeli-tv, pesutupa, mankeli, urheiluvälinevarasto, jäähdytetty kellari, väestönsuoja, ja kerhohuone
- Lunastusoikeus yhtiöllä
- Ei
- Lunastusoikeus osakkaille
- Ei
- Kohteesta on energiatodistus
- Kyllä
- Energialuokka
- E2018
- Energiatodistuksen voimassaolo
- 19.2.2030
- Lisätietoja huoneiston autopaikasta
- Asunnon ostajalla on mahdollisuus ostaa taloyhtiöstä autotalli hintaan 20.000 euroa.
- Autotallit
- 7
- Piha-autopaikkoja
- 16 kpl
- Taloyhtiöllä sauna
- Kyllä
- Kaavatilanne
- Asemakaava
- Asbestikartoitus
- Ei
Tehdyt remontit
Kaukolämpö 1979, kattohuovan uusuminen 1994, ovipuhelimet asennettu 2000, porraskäytävien maalaus -01, käyttövesiputkiston uusiminen -01, antenniverkko muutettu tähtiverkoksi -04, parvekkeiden kunnostaminen -09, lukituksen uusiminen -10, piha-alueen osittainen kunnostaminen -14, ikkunat, parvekeovet ja autotallien ovet uusittu -15, autolämmityspaikkojen uusiminen -16, viemäreiden sukittaminen -21-22, lämmönsiirtimen uusiminen -23, iv-kanavien nuohous -23.
Tulevat remontit
Hallituksen korjaustarveselvitys: Ulko-ovien uusiminen syksyn 2025 aikana (hanke rahoitetaan keräämällä 2 ylimääräistä hoitovastiketta elo- ja syyskuun vastikemaksun yhteydessä). Yhteisten tilojen (sauna, pesutupa ym.) kunnostaminen 2026-2029 aikana.